03.08
04.08

Aktualności

scrolluj

Gęsina na św. Marcina

Bierzemy udział w akcji "Gęsina na św. Marcina"

Zobacz menu

Wygrana na Kulinarnym Pucharze Polski 2017

 

"27 września, zakończył się dwudniowy finał 17. edycji Kulinarnego Pucharu Polski.
W konkursie wystartowało 10 drużyn, który zdobyły nominację do KPP oraz laureaci ubiegłorocznej edycji konkursu.

Każda z drużyn, podczas pierwszego dnia finału, miała za zadanie przygotować przystawkę na bazie przepiórki świeżej, zielonych pistacji i octu balsamico di Modena oraz zaproponować własną interpretację szarlotki z wykorzystaniem jabłek grójeckich. Drugiego dnia konkursowych zmagań zawodnicy zaprezentowali dania główne, w których składnikami obowiązkowymi były halibut, szynka parmeńska oraz ryż czarny.

Międzynarodowe Jury, które oceniało uczestników Kulinarnego Pucharu Polski najwyższe noty przyznało Bartoszowi Peterowi i Rafałowi Kudlińskiemu, którzy reprezentowali Copernicus Toruń Hotel****). Zwycięski zespół przygotował mozaikę z przepiórki (przystawka), jesienne jabłko z wędzoną śmietaną (deser) i halibuta z jesiennymi dodatkami (danie główne)."

Źródło: http://kpp.mtp.pl/pl/news/znamy_zwyciezce_kulinarnego_pucharu_polski_2017/

 

Konkurs Chef Culinary Cup 2017

Kolejna wygrana Bartosza Peter z Restauracji Sfera

 

Bartosz Peter z Hotelu Copernicus w Toruniu zwyciężył w 2. edycji konkursu CHEF Culinary Cup 2017 pod patronatem Jerzego Pasikowskiego. Finał tego konkursu odbył się 5 kwietnia na Targach Eurogastro. Jury w składzie - Jerzy Pasikowski, Robert Sowa, Andrzej Polan, Marcin Przybysz i Paul den Dunnen jednogłośnie pierwsze miejsce przyznali Bartoszowi Peterowi z Hotelu Copernicus w Toruniu. Otrzymał on statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł, a także Nagrodę Specjalną od Nestle Professional. 

 

Źródło: http://www.poradnikrestauratora.com.pl/znamy-wyniki-chef-culinary-cup-2017 

Konkurs L`art de la cuisine Martell 2017

Zwycięstwo w konkursie kulinarnym L`art de la cuisine Martell 2017

 
Bartosz Peter i Rafał Kudliński z restauracji Sfera zwycięzcami prestiżowego konkursu L’Art de la cuisine Martell 2017, który w sobotę 4 marca odbył się w Rynie na Mazurach. To zawody, które wliczają się także do Kulinarnego Pucharu Polski. 

Tematem przewodnim sobotniego konkursu była ryba kulbin dostarczona przez Selgros Cash&Carry i Transgourmet. To właśnie na bazie tej morskiej ryby zawodnicy musieli stworzyć własne dania i znaleźć nowatorski sposób jej prezentacji. Uczestnicy konkursu wystąpili w czterech odsłonach, podczas których mieli dokładnie godzinę na przygotowanie dania w 12 porcjach.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Najlepsi okazali się Bartosz Peter i Rafał Kudliński z Restauracji Sfera w hotelu Copernicus w Toruniu. Bartosz Peter to niezwykle utalentowany kucharz, który był kapitanem Reprezentacji Kucharzy Juniorów na ubiegłorocznej Olimpiadzie Kulinarnej w Erfurcie. 

 

Źródło: http://www.horecanet.pl/Kolejna-edycja-L%E2%80%99Art-de-la-cuisine-Martell-za-nami,wiadomosc,8,marzec,2017.aspx 
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij